tło tło tło tło tło tło tło

Cytat dnia: "Spraw, aby każdy dzień miał szanse stać się najpiękniejszym dniem Twojego życia" Mark Twain

Zdjęcie

Akademia Skutecznego Działania 15luty 2011

3 marca 2011

Czas kobiet – podróż do źródła własnej kobiecości
Dnia 15.04.2011 (Piątek) w Hotelu Dwór Oliwski, w białej sali  odbyło się pierwsze spotkanie Salonu Kulturalnego Kobiet z cyklu wydarzenia.

W Salonie Kulturalnym Kobiet gościliśmy Panią Iwonę Majewską-Opiełka. Pani Majewska-Opiełka  znana   jest w Polsce z wielu  wystąpień, konsultacji  oraz publikacji. Właśnie  wydała swoją najnowszą książkę pt. Siła Kobiecości. Jest to już Jej 13 książka poświęcona sprawom  osiągania sukcesu, dokonywania zmian, szukania w sobie lidera, pozytywnych wartości.
Tematem wystąpienia Pani Iwony Majewskiej-Opiełka był „Czas kobiet”.

Temat zaczerpnięty z  książki wydanej  pod tym samym tytułem. W  przeszło dwugodzinnym wykładzie autorka rozprawia się
z jednostronnym patrzeniem  przez feministki na sprawy kobiecości, dyskryminacji, równości i macierzyństwa. Obala mit kobiety do wszystkiego, kobiety wyzwolonej. Zaznacza różnice, ale też podkreśla ogromne zalety zarówno kobiet jak i mężczyzn.

Czas kobiet to podróż do sedna kobiecości, próba udzielenia odpowiedzi na podstawowe pytania, co czyni mnie kobietą, dokąd zmierzam, co chcę osiągnąć w życiu i jaki mam na to wpływ.
Autorka, porównując status kobiety amerykańskiej i polskiej oraz opisując dokonania wybitnych kobiet, szuka odpowiedzi na powyższe pytania, uczy, jak znajdować czas na to, co naprawdę ważne: troskę o siebie, rozwijanie własnych zainteresowań, poznanie swoich uczuć i emocji, pielęgnację dala i ducha. Kluczem do sukcesu jest akceptacja siebie, poczucie własnej wartości, odnalezienie równowagi między swoimi pragnieniami a oczekiwaniami innych, życie w zgodzie z własną naturą i odnalezienie swego miejsca w świecie.” 
Źródło :dobreksiążki.pl

W spotkaniu wzięło udział przeszło 50 pań, z  czego 12 osób przybyło na specjalne zaproszenie Pani Marioli Smoleń z firmy AHA.

Dziś jest:

Ikona

sobota, 22 styczeń 2022

Kalendarz

Ikona

Portrety kobiet


    Logo

Partnerzy

Ikona
strzałka