tło tło tło tło tło tło tło

Cytat dnia: "Spraw, aby każdy dzień miał szanse stać się najpiękniejszym dniem Twojego życia" Mark Twain

Zdjęcie

Klucznik Anna

15 kwietnia 2010

z  wykształcenia jestem historykiem sztuki,  od 15 lat zajmuję się promowaniem artystów, prezentacją i sprzedażą dzieł polskich twórców.

Galeria Klucznik jest jednym z nielicznych miejsc w Gdańsku umożliwiającym kontakt z dziełami sztuki, będącymi wynikiem aktywności artystów z całej Polski a także zagranicy. Zgromadzone w galerii zbiory ukazują różnorodność stylistyczną oraz przekrojowy obraz najnowszej sztuki polskiej.

Galeria współpracuje z ponad 100 twórcami uznanymi, jakkolwiek otwarta też jest  na kontakty z młodymi, startującymi absolwentami szkół artystycznych.

W programie galerii znajduje się wiele działań niekomercyjnych, przyczyniających się do budowania kulturalnego wizerunku Gdańska i służącego promowaniu  polskiej sztuki. Test przygotowała Anna Klucznik

Kilka słów o Galerii Klucznik

Galeria została założona w 1998 roku. Prezentuje  malarstwo, grafikę i rzeźbę kilkudziesięciu wybitnych polskich artystów. Urządza wystawy indywidualne twórców współpracujących z galerią.

Posiada dwie filie – w Hotelu Haffner w Sopocie oraz w hotelu Dwór Oliwski w Gdańsku.

Od 5 lat, jesienią, organizuje w pięknej scenerii gdańskiej  Doliny Radości,  plenery malarskie zatytułowane ?Barwy Oliwy”.  Od 2008 roku jest to  międzynarodowe wydarzenie kulturalne. Obok polskich artystów w imprezie wzięli  udział malarze hiszpańscy.Na zakończenie pleneru organizowana jest wystawa oraz wydawany  katalog.

– Niezwykłą zaiste jest Galeria Klucznik mówi prof. Czesław Tumielewicz, artysta malarz i grafik.

Nie dość, że prowadzi ją historyk sztuki, to jeszcze o niezwykłym do sztuki nosie. W galerii Anny zdarzają się obrazy dobre, bardzo dobre i świetne, nigdy byle jakie.  Anna nie zadowala się tym, co każdy może mieć. Nieustannie serfuje w internecie, przeszukuje katalogi, wypytuje artystów, wyszukując kolejnych interesujących twórców.

Do odwiedzenia Galerii Klucznik zachęca Jerzy Kamrowski, krytyk sztuki, poeta, artysta-malarz.

Miejsca tu niewiele, ciasno, gęsto od gablot wypełnionych po brzegi wyrafinowaną biżuterią mówi. – Wokół na ścianach, aż po sufit pnie się labirynt kuszący wzrok, zmuszający, by w nim zabłądzić, by oczyma podążać tak długo i tak daleko, jak tylko się da. Znaleźć ścieżki, wyznaczające różne estetyki i postawy twórcze.

Bursztynowa barwa Oliwy – ważne dzieło Anny Klucznik

Z Panią Anną Klucznik, która przez  całe dziesięciolecie, od początku istnienia naszego Stowarzyszenia, wniosła tak wiele starań i inicjatywy pracując w Zarządzie, Komisji Rewizyjnej i Komisji Kwalifikacyjnej Rzeczoznawców, mam przyjemność i zaszczyt współpracować nie jedno, lecz kilka dziesięcioleci. Mija właśnie kolejna, okrągła rocznica dnia kiedy przyjmując do pracy młodą absolwentkę Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, omawiałem z Nią jak wykorzystywać tradycje sztuki Pomorza we współpracy z twórcami dzieł współczesnego rzemiosła artystycznego.

Fotorelacja
Zdjęcie

Zdjęcie

Dziś jest:

Ikona

piątek, 23 Kwiecień 2021


Warning: Undefined array key 4 in /home/klient.dhosting.pl/imienniczek/imienniczek/public_html/index.php on line 23

Kalendarz

Ikona

Portrety kobiet


    Logo

Partnerzy

Ikona
strzałka