tło tło tło tło tło tło tło

Cytat dnia: "Spraw, aby każdy dzień miał szanse stać się najpiękniejszym dniem Twojego życia" Mark Twain

ikona Kodeks zasad

KODEKS POSTĘPOWANIA W SKK

„nigdy nie doszedłem do doskonałości, jaką chciałem osiągnąć, przeciwnie, daleko mi było do niej, jednak już sam wysiłek uczynił mnie lepszym i szczęśliwszym, niż gdybym tego wcale nie próbował”
Benjamin Franklin

„Praca nad sobą,sztuka bycia razem,  ciągłe doskonalenie się, dbanie o własny rozwój w oparciu o zdobycze kulturowe, z których wyrastają różnorodne wartości duchowe dziedzictwo Grecji i Rzymu, wkład ludów romańskich, celtyckich, germańskich, słowiańskich i ugrofińskich, a także kultura żydowska i świat islamski. Te rozmaite elementy znalazły w tradycji judeochrześcijańskiej siłę, która pozwoliła im harmonijnie się połączyć, umocnić i rozwinąć. Uznając ten fakt historyczny, Europa – w dążeniu do ustanowienia nowego porządku instytucjonalnego – nie może lekceważyć swojego dziedzictwa chrześcijańskiego, ponieważ to, co stworzyła w dziedzinie prawa, sztuki, literatury i filozofii, w znacznej mierze zrodziło się pod wpływem przesłania ewangelicznego.”
Jan Paweł II,2002

 

1. Odwaga – staram się być  odważną  w poznawaniu nowych ludzi i miejsc. Dlatego odpowiadam na zaproszenia SKK. Jestem otwarta na nowe znajomości i przyjazne relacje.

2. Szacunek– szanuję pracę innych. Zdaję sobie sprawę, że inni realizują ten projekt  dla mnie. Zaproszony gość przybywa na spotkanie aby mnie poznać.

3. Odpowiedzialność – raz w miesiącu uczestniczę we wspólnych  spotkaniach SKK. Podczas spotkań cierpliwie słucham wypowiedzi innych, zabieram  głos w dyskusji, nie udowadniam swoich racji.

4. Własny rozwój  –raz w miesiącu czytam wybraną książkę. Nastawiam się na rozwój i dobrą zabawę w towarzystwie.

5. Uwaga – Zauważam innych. Odbieram i daję uwagę. Przyjmuję zaproszenia z okazji imienin, urodzin, świąt, innych  okazji.

6. Przyjaźń – buduję  trwałe relacje  interpersonalne,  okazuję  sympatię, jestem  przyjaźnie nastawioną  do drugiej osoby. Zwracam  się do koleżanek  po imieniu, nie tworzę barier poprzez używanie naukowych tytułów.

7. Relaks – raz na kwartał w miarę możliwości, uczestniczę  we wspólnych podróżach, wyjazdach.

8. Uczynność – jestem otwarta na dawanie i odbieranie pomocy

9. Kultura  – to nie tylko literatura. Raz na kwartał znajduję czas na wspólne spędzenie czasu w innych formach (kino, teatr, muzyka, taniec,  sport, nauka  …)

Dziś jest:

Ikona

środa, 29 maj 2024

Kalendarz

Ikona

Portrety kobiet


    Logo

Partnerzy

Ikona
strzałka