tło tło tło tło tło tło tło

Cytat dnia: "Spraw, aby każdy dzień miał szanse stać się najpiękniejszym dniem Twojego życia" Mark Twain

ikona Misja

Misją Salonu Kulturalnego Kobiet jest jednoczenie się kobiet o podobnych postawach, aspiracjach i zainteresowaniach takich jak literatura, sztuka, muzyka, teatr, film, podróże, gdzie dziedziny te są punktem wyjścia do budowania między kobietami „ideału towarzyskiego, spod znaku elegancji i uprzejmości”. Poprzez spotkania, dyskusje i wspólne prace, także lobbowanie na rzecz zwiększenia udziału kultury w życiu społeczeństwa, a przede wszystkim większego udziału kobiet w kulturze.

Wiatr we włosach.

Ten szum wiatru, poruszające się w jego rytm liście drzewa życia, to  symbol naszej działalności. Wiatr, który przewiewa, przewietrza umysły, dzięki któremu pojawiają się nowe idee, stare sytuują się   nowym wymiarze, który oczyszcza ale i budzi niepokój, który wprowadza chaos, ale i porządkuje
 takie są nasze spotkania literackie.

Wielość poglądów, mnogość punktów widzenia, różnorodność  ocen. Każda z nas czytając książkę, ma na jej temat swoje zdanie. U każdej z nas przeczytana książka pozostawia inne  wrażenia. Każda inaczej zapamiętuje przeczytane frazy. Dlaczego? To proste. Jesteśmy różne – z racji wychowania, wykształcenia, charakteru, różnimy się poglądami i temperamentem,  inne stoi za nami doświadczenie życiowe. I dzięki temu nasze spotkania literackie są tak inspirujące, ekscytujące, nieprzewidywalne w przebiegu
– i puencie, na które każda z nas czeka z niecierpliwością.
dr Ewa Hope

NASZE LOGO

Symbolem  Salonu Kulturalnego Kobiet jest drzewo o kobiecej twarzy, wyrastające z otwartej  książki.

Drzewo symbolizuje mądrość, jedność i kobiecość. Drzewo to  rozwój i  radość życia  oraz energia w działaniu. Liście drzewa zaś to owoce naszej  przeszłości i przyszłości, cykle natury wiecznie odradzającej się, a także szacunek dla tradycji  i akceptacja  dla  Nowego.

Otwarta książka symbolizuje aktywne  czerpanie z niej wiedzy, nauki, prawdy i  zdobywanie cnót. Książka, na której opiera się pień i korzenie drzewa, wskazuje na nasz główny obszar działania salonu literackiego kobiet.

Wykorzystane na stronie pejzaże wykonał artysta malarz Wojciech Górecki.
Strona powstała przy współpracy  firmą Laguna Sp. z o.o. Sp. k.

Dziś jest:

Ikona

piątek, 14 czerwiec 2024

Kalendarz

Ikona

Portrety kobiet


    Logo

Partnerzy

Ikona
strzałka