tło tło tło tło tło tło tło

Cytat dnia: "Spraw, aby każdy dzień miał szanse stać się najpiękniejszym dniem Twojego życia" Mark Twain

PROGRAM NA 2014 R.

Znany jest już wstępny program działań „Salonu Kulturalnego Kobiet” na rok 2014. Panie zainaugurują go spotkaniem 23 stycznia,  Miejscem wszystkich zebrań SKK w  nadchodzącym  roku będzie sala „Zielona” w Restauracji „Dwór Oliwski” w Gdańsku przy ul. Bytowskiej 4. Oto stale aktualizowany harmonogram:

UWAGA: Spotkania będą odbywały się w godzinach 18.30 -21.00

Miejsce spotkań : Restauracja Dwór Oliwski Gdańsk, sala Zielona na I piętrze

DATA SPOTKANIA TEMAT/ KSIĄŻKA PROWADZĄCA/Y SPOTKANIE
09. 01 .14 Spotkanie przełożone na datę kwietniową  Katarzyna Skrzypińska
23.01.14 Dyskusja w 95 rocznicę urodzin Stanisławy Fleszarowej-Muskat.  „Stanisława
Fleszarowa Muskat Na fali”-  biografia pisarki autorstwa Krystyny Świerkosz„
Spotkanie w formie dyskusji. Poprowadzi je prof. Ewa Nawrocka przy wsparciu Krystyny Świerkosz oraz Joanny Konopackiej.
13.02.14 600 lat nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską i Turcją. Spotkanie z udziałem generalnego konsula honorowego Turcji Pana Serdara Davrana wraz z małżonką Iwoną Davran dr Monika Milewska
27.02.14 Numer 3 (40) 2013
Str.26″Bacon, Aronofsky, Chelsea” opowiadanie opublikowane w gazecie literackiej „Migotania”
prof. Dariusz Filar
13.03. 2014 r. Literatura skandynawska prof. Maria Skibińska
27.03.2014 r. „Twoja twarz jutro. Gorączka i włócznia” „Hiszpan, który kiedyś był wykładowcą na Uniwersytecie w Oksfordzie, po rozstaniu z żoną wraca do Anglii. Zostaje współpracownikiem tajemniczej grupy o niesprecyzowanych zadaniach, której codzienna działalność polega na analizowaniu charakterów i osobowości konkretnych ludzi, by przewidzieć ich zachowania w przyszłości, czyli ich twarz jutro.
To oś fabularna pierwszego tomu trzyczęściowej powieści Javiera Maríasa, pasjonujących rozważań o prawdzie i kłamstwie, zdradzie i zaufaniu jako podstawowych wyznacznikach relacji między ludźmi. I o wielkiej mocy sprawczej języka.
Znakomita powieść jednego z najwybitniejszych współczesnych żyjących pisarzy świata, nagrodzonego prestiżowymi nagrodami: Nelly Sachs Award, the Comunidad de Madrid award, Grinzane Cavour Award (2000), Alberto Moravia Prize oraz Dublin IMPAC Award, znanego na całym świecie i tłumaczonego na ponad 30 języków.”
Javier Marias
 17.04.2014 r.    
24.04.2014 „Pokaż mi w co wierzysz, a powiem Ci kim jesteś” – prezentacja własna dr Katarzyny Skrzypińskiej. Całość w myśl motta Sławomira Mrożka: „Dusza to dziura w bycie… Niektórzy wierzą, że można nią przejść na drugą stronę. dr Katarzyna Skrzypińska

 

Dziś jest:

Ikona

piątek, 14 czerwiec 2024

Kalendarz

Ikona

Portrety kobiet


    Logo

Partnerzy

Ikona
strzałka