tło tło tło tło tło tło tło

Cytat dnia: "Spraw, aby każdy dzień miał szanse stać się najpiękniejszym dniem Twojego życia" Mark Twain

Zdjęcie

Spotkanie wigilijne Salonu Kulturalnego

13 grudnia 2013

Już po raz piąty w historii „Salonu Kulturalnego Kobiet” odbyło się uroczyste spotkanie Wigilijne. W Hotelu Haffner, tradycyjnym śpiewem kolęd członkinie SKK podziękowały sobie za owocny rok kulturalnej współpracy. Całą uroczystość uświetnił występ chóru teatralnego pod kierownictwem Agnieszki Grewling –Stolc.

Zazwyczaj tak jest, że pod koniec roku przychodzi czas na refleksje i podsumowania. Nie inaczej było w gronie „Salonu Kulturalnego Kobiet”, którego członkinie przy okazji Spotkania Wigilijnego poświęciły czas na podsumowanie mijającego roku.

 

Wieczór rozpoczęło przedstawienie teatralne pt. „Myślobranie”. Dzieci i młodzież z „Teatru Prosto z Mostu” oraz „Teatru Pod Mostem” przedstawiły spektakl w trzech odsłonach: – części reżyserowanej, improwizacyjnej, oraz pastorałki. Nad prawidłowością całego widowiska czuwała Agnieszka Grewling – Stolc – reżyserka, autorka scenariuszy, prezes Stowarzyszenia Kulturalno –Edukacyjnego MOST.

 

Po występach grupowych przyszedł czas na indywidualne wystąpienie – Krystyny Łubieńskiej. Aktorka Teatru Wybrzeże zaprezentowała wiersze ks. Jana Twardowskiego. Refleksyjny nastrój, który towarzyszył poezji ks. Twardowskiego przerwał dopiero czas na kolację.

 

Po kolacji nadeszła pora na śpiewanie. Na pianinie rytm kolęd wygrywała dr Elżbieta Frołowicz. Panie zaśpiewały razem „Przybieżeli do Betlejem”, „Cichą Noc” czy „Lulajże Jezuniu”. W tym samym czasie każda z Pań otrzymała po jednym cytacie sentencji, które towarzyszyły im przez całe spotkanie oraz prezenty dobierane drogą losowania.

Na sam koniec przyjemny wieczór uwieczniono pamiątkowym zdjęciem. Całość zrekapitulowała założycielka „Salonu”, przedsiębiorca, dyrektor firmy „Laguna” – Anna Dolny. W swoim przemówieniu podziękowała członkiniom za owocny rok oraz prosiła o wsparcie na lata najbliższe. Wydźwięk był zdecydowany. Deklaracje połączone z gromkimi brawami nie pozostawiały wątpliwości, że „Salon Kulturalny Kobiet” wróci na początku stycznia przyszłego roku.

Fotorelacja
Zdjęcie

Zdjęcie

Zdjęcie

Zdjęcie

Zdjęcie

Zdjęcie

Zdjęcie

Zdjęcie

Zdjęcie

Dziś jest:

Ikona

czwartek, 30 marzec 2023

Kalendarz

Ikona

Portrety kobiet


    Logo

Partnerzy

Ikona
strzałka