Cel
JAKIE CELE STAWIA SOBIE SALON KULTURALNY KOBIET?
- Budowanie dojrzałych więzi między kobietami- „ideału towarzyskiego spod znaku elegancji i uprzejmości”, poprzez przebywanie w towarzystwie osób o podobnych postawach życiowych, przekonaniach, poglądach i zainteresowaniach, takich jak szeroko pojęta kultura, sztuka i podróże.…jeżeli masz okazję poznać kogoś nowego (…) to szukaj w nim jakichś podobieństw – czegoś, co was może połączyć (…) hobby, postawa życiowa, przekonania, poglądy, idee, wartości, dzięki którym poczujecie się dobrze w swoim towarzystwie (…) takie podobieństwo jest kluczem do nawiązania ciekawej i inspirującej relacji -zbudowania poczucia więzi społecznej ,akceptacji, aprobaty ,uczucia bliskości i jedności interpersonalnej.
- Stworzenie sieci wzajemnych powiązań pomiędzy kobietami, które na podstawie swoich dotychczasowych życiowych dokonań mogą mieć znaczący głos w sprawach kulturalnych Trójmiasta.
- Wypracowanie własnego stylu i oblicza Salonu poprzez obserwację aktualnych wydarzeń kulturalnych i ” zajęcia wobec nich stanowiska”
- Spotkania z osobami o ciekawym dorobku zawodowym, uznanymi autorytetami, twórcami, krytykami, naukowcami, politykami, artystami, odbiorcami kultury z różnych środowisk.
- Stworzenie płaszczyzny prezentacji dla twórców, artystów, naukowców, podróżników, osób publicznych, filantropów,młodych talentów.
- Lobbowanie na rzecz większego udziału kobiet w kulturze, poprzez przygotowywanie opracowań, wniosków, programów, konferencji, debat.
- Inicjowanie i pomoc w tworzeniu Salonów Kulturalnych Kobiet w innych regionach Polski.
- Współpraca z działającymi na rzecz kultury, nauki i dialogu społecznego organizacjami w Trójmieście, w kraju i w Europie;
Zasady przystąpienia
Przynależność do Salonu Kulturalnego Kobiet:
na zaproszenie przewodniczącej Salonu lub na wniosek samej zainteresowanej za rekomendacją koleżanek.